15.02.2011

Mutfağın En Sevimli Dostu Moulinex Fresh ExpressGeçtiğimiz haftasonu yine oldukça keyifliydi. Moulinex'in Mart ayında raflarda yerini alacak olan yeni ürünü Fresh Espress ile tanışmak için MSA'daydım. Kendi küçük işlevi büyük, mutfak dostu, zaman tasarrufçusu, bağımlılık oluşturacak, hızlı ve pratik bir ürün. Tüm bunları neden sıraladığımı da sizlere açıklamak istiyorum. MSA'da sevgili şefimiz Hakan Şen eşiliğinde ürünü denemek için, öncelikle kabak mücveri, ardından, meyve salatası ve son olarak da mevsim salatası yaptık. Tüm bunları yaparken de neredeyse bıçağa el sürmedik:) Yapmamız gereken sadece sebzeleri yıkamak ve gerisini Fresh Express'in marifetli bıçaklarına bırakmak oldu.  Ayrıca eve döndüğümden beri mutfağımda hiç durmadan bize hizmet ediyor. Onunla neler mi yaptım? Salataların tümünü(göbek, lahana, salatalık, soğan, havuç, turp ...) tüm malzemeleri doğramak ve rendelemekte, bayatlamış ekmeklerimi köfte için un haline getirmekte, kuru yemişlerimi öğütmekte, hatta haftasonunun vazgeçilmesi pizza yapımında  bile onun  hünerlerinden istifade ederek hız kazandım (sosis, sucuk, mantar, soğan ) ne varsa kesti biçti:) Yani benim mutfağımın gözdesi oldu demek hiç de yanlış olmaz:) Mart ayından itibaren siz de mutlaka bir Moulinex mağazasına uğrayın derim ben;) 

Bu etkinlikte takım olarak çalıştık ve her grubun bir de kendi adı vardı bizim adımız Grup CAN' dı :) ve benim eşim olan Sağlıklı Mutfak-Hilal yani Can'ımdı. Haydi şimdi hepberaber yaptıklarımıza bir göz atmaya ne dersiniz?
Moulinex Fresh Express ile hazırladığımız Kabak Mücveri

Moulinex Fresh Express ile hazırladığımız Meyve Salatası

Moulinex Fresh Express ile hazırladığımız  Mevsim Salata
Sponsorumuz Moulinex ve ekibine tüm katkılarından dolayı, ayrıca güzel tarifler ve yeni püf noktaları ile bizlere kattığı yeni bilgiler için sevgili şefimiz Hakan Şen'e sonsuz teşekkürleri bir borç bilirim.

Ratings and Recommendations by outbrain

 
Hosted by Blogger.Designed by Afet Ergüfor onlyBenhurum ©2009-2010. All rights reserved.

Blogger Templates by Bloganol