14.03.2011

İpana Pro-Expert İle Galata'da Keyifli Bir Gün

19 Şubatta Denedim Biliyorum'un nazik davetleri ile  Galata Building'te gerçekleşen İpana Pro-Expert Blogger etkinliğine katılmıştım ve ancak yayınlama imkanı bulabildiğim bu organizasyonda; bir yandan Maksut Aşkar'ın hazırladığı birbirinden enteresan ikramların  (-diş fırçalarında levrek mousse'lardan çıtır çubuklar ile diş temizleme çubuklarında füme hindili frambuaz'a kadar) tadına bakıp bir yandan da İpana Pro-Expert’i tanıdık.

Bir çoğumuz gibi ben de İpana ile büyüyenlerdenim.  İpana’nın yaptığı işe yıllarını verirken tecrübeleri ile olgunlaşmış, olgunlaşırken de mevcut yerini kişisel, sektörel ve teknolojik gelişmeleri takip etmiş ve bizler için en iyisini yapmak adına ciddi çalışmalar yapmış, yapmaya da hala devam ediyor.

Çoğu kere kulaktan dolma bilgiler diş sağlığımız hakkında bizi yanıltır ya da eksik bilgilendirir. Benim de bu türden birkaç eksik bilgim olduğunu bu etkinlik vesilesi ile anladım. Şimdi ise sizlere; doğru bilgiler ışığında kendimizin ve ailemizin diş sağlığını daha iyi koruyabilmek için bunları aktarmaya çalışacağım.

 
İpana, pek çoğumuzun rahatsız olduğu çürükler, tartar, diş eti problemleri, plak, hassasiyet ve lekelere karşı tam koruma sağlayan bir diş macunu. Özellikle diş eti problemleri ve mine aşınmaları, hassasiyetin temelinde yatan faktörlerin başındadır.

Türkiye’de yaşayan bireylerin %90’ından fazlasında diş eti problemi olduğu tahmin edilmekte. Bu oran çürükten daha fazla karşılaşılan bir durum ve tedavi edilmediği taktirde diş kaybı ile sonuçlanabiliyor. Sağlıklı bir gülüş, sağlıklı dişler ve diş etleriyle mümkündür. Günlük ağız bakımında kullanacağınız doğru ürünlerle ve düzenli dişhekimi kontrolüyle ağız sağlığınızı geliştirebilir ve koruyabilirsiniz. 

 
Koruyucu dişhekimliği, ağız sağlığımızı korumak için hem daha sağlıklı, hem daha az masraflı bir çözüm sunuyor. Bu nedenle koruyucu ağız bakım ürünlerini tercih ederek ve düzenli dişhekimi kontrolü ile daha sağlıklı bir ağıza sahip olabiliriz.

Estetik Dişhekimliği Akademisi Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Diş hekimi Ayşegül Demirağ ve Profesyonel Akademik İlişkiler Müdürü Diş hekimi Merve Aksoy'un ağız ve diş sağlığında nelere dikkat etmemiz gerektiği konusunda bizlere verdikleri bilgiler için kendilerine teşekkür ediyorum.

Ayrıca bu güzel organizasyon için Sevgili Denedim Biliyorum'a ve birbirinden tatlı ekibine, İpana'ya, Galata Building'e  sonsuz teşekkürlerimi sunarım.

Sağlıklı dişler ile mutlu gülücükler dilerim hepinize....


Ratings and Recommendations by outbrain

 
Hosted by Blogger.Designed by Afet Ergüfor onlyBenhurum ©2009-2010. All rights reserved.

Blogger Templates by Bloganol